o nás Aktuality Služby Adresy súborov Naši partneri Mapa stránky Obce Home Kontakty
     
 
video archív
Remeslá Folklór Home Fotografia Hudba BB SK Výstavy
     

TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2019 + KARVAŠOVA BYSTRICA 2019
regionálna súťažná prehliadka ochotníckeho divadla

KARVAŠOVA BYSTRICA 2019
regionálna prehliadka divadla mladých
18. 3. 2019 o 10.00 komornej sále SOS * Vstupné 1 €
Divadlo mladých UNIS UMB sa predstaví v autorskej hre
FUJ, BABA, FEMINA! Alebo: Výkrik - ženy, muži, nebojme sa hovoriť!

Slovo o inscenácii
Prototyp ideálnej ženy má každý muž a každá žena a každá societa a každá skupina a každá národnosť a rasa a vlastne ktokoľvek podstatne odlišný. Často s menšími alebo väčšími obmenami sú dievčatá a aj ženy formované preto, aby spĺňali očakávania - podľa toho, koho si zo škály vyberú/vyberieme. Nestalo sa aj Vám, ženy (muži - ĽUDIA), že ste sa cítili ako produkt? Ľudí okolo Vás, ľudí „nad Vami“, ľudí vo vláde, ľudí v celosvetových korporáciách... niekoho a niečoho?
Študentský divadelný súbor UNIS UMB ponúkne inscenáciu ponúkajúcu pohľad na formovanie človeka, na to, čo sa stane, ak... sa niečo stane. Na motívy životných osudov slovenských spisovateliek sa predstavuje hra, ktorá sprítomňuje súčasnú dobu cez historickú slučku a ukazuje, že je stále o čom vravieť, na čo upozorňovať.

TAJOVSKÓHO DIVADELNÉ DNI 2019
regionálna prehliadka neprofesionálneho divadla
18. 3. 2019 o 18.00 komornej sále SOS * Vstupné 3 €

JEPPE Z VRŠKU
MEDZIBRODSKÉ KOČOVNÉ DIVADLO vo svojej 105. divadelnej sezóne siahlo opäť po svetovej klasike. Komédia Ludviga Holberga je jeho najobľúbenejšou hrou. Po Jožkovi Zázrivcovi a Tomášovi Pohorelcovi sa režisérskej taktovky ujal Juraj Haviar, ktorý prináša nové divadelné videnie a cítenie a spolu s JEPPEM aj po rokoch nastoľuje otázky: Aká tenká je čiara medzí tým, kým sa z týtraného stane tyran? Ako ľahko je človeka možné zmanipulovať? Vieme sa poučiť? A je to, čo vidíme na povrchu naozaj pravda?

 
   
     
  Odporúčame do pozornosti:
Kde zohnať dramatické texty?
http://www.martinus.sk/knihy/drama-divadelne-hry/
 
 
 
 
Umelecké slovo