o nás Aktuality Služby Adresy súborov Obce Naši partneri Kontakty Mapa stránky
     
 
 
Remeslá Folklór Fotografia Hudba Výstavy Home Home BB SK

  DIVADELNÁ CHALUPKA 2016
7. - 9. 9. 2016
XII. ročník inšpiratívneho festivalu
Brezno, Hriňová a okolité obce

     
   

Stredoslovenské osvetové stredisko so svojimi spoluorganizátorom – Divadelným súborom J. Chalupku mesta Brezno pripravil aj v roku 2016 zaujímavý program už dvanásteho ročníka inšpiratívneho festivalu s medzinárodnou účasťou DIVADELNÁ CHALUPKA 2016.

Ako obyčajne je v ponuke pestrá paleta detských predstavení – POLEPLETKO (Divadlo Clipperton), dvojpredstavenia JANKO HRAŠKO SHOW / RYSAVÁ JALOVICA (DK pri ZŠ St. Tekov / DS Kľúčik pri SZUŠ A. Stodolu v Martine) a ZA PLOTOM / SRDCE VOJAČIKA (DDS Prvosienka Zákamenné / DDS Hugo pri ZŠ Ďumbierska, B. Bystrica). Mládež dostane tiež svoju nádielku v predstaveniach KYTICA (Vaša banda pri ZUŠ F. Špániho Žilina), BIELE DETI(DaMD Eva Čadca), LÁSKY PEJAN BOLESTNÝ (SOS Poetica, B. Bystrica) a PLAY KARENINA (Celkom malé divadlo S. Tekov a Kusy cukru Kremnica). „Kareninu“ si budú môcť vychutnať aj dospelí diváci v nočnom predstavení v breznianskej synagóge. V synagóge sa predstaví aj OBEC ROKA (divadlo f*ACTOR, L.Peter).

Najväčími ťahákmi určite budú večerné predstavenia v sále MsDK v Brezne. Ako prví sa predstaví profesionálne Mestské divadlo Žilina s hrou JÁNOŠÍK 00 7. V inscenácii uvidíte viacero známych tvárí z TV seriálov (J. Dobrík, I. Kubáčková, P. Bajerčík a i.). Zo zahraničia, z Českej republiky na festival zavíta DS Jirásek z Nového Bydžova so svojou úpravou svetoznámej operety Mam´selle Nitouche pod názvom ALLELUJA, SVATÁ MANSELLE. Festival ukončí domáci súbor z nášho regiónu – Medzibrodské kočovné divadlo so svojou úspechmi ovenčenou komédiou PÁRAČKY U BABKY JUSTÍNY.

Festivalové programz sa budú konať aj v Tisovci a okolitých obciach – Čierny Balog, Podbrezová, Polomka, Slovenská Ľupča a Závadka nad Hronom.

Bližšie informácie na programových plagátoch.

Predpredaj vstupeniek v TIK Brezno od 2.9.2016.

 
   
 
   
fotoalbum  
 

 
Odporúčame do pozornosti:
Kde zohnať dramatické texty?
http://www.martinus.sk/knihy/drama-divadelne-hry/
 
   
 
 
Umelecké slovo