o nás Aktuality Služby Adresy súborov Obce Naši partneri Kontakty Mapa stránky Home
 
 
 
Remeslá Folklór Fotografia Hudba Výstavy
Home BB SK Umelecké slovo
CESTA ZA PRÍBEHMI - cyklus odborných seminárov, metodicko-inštruktážnych stretnutí a tvorivých dielní pre neprofesionálnych divadelníkov, režisérov detských dramatických krúžkov, detských divadiel a divadlá mladých banskobystrického kraja. V závere roka 2017 sa na mini prehliadke STRETNUTIE S DIVADLOM predstavia tie najúspešnejšie súbory v Podkoniciach.  

  CESTA ZA PRÍBEHMI 2017
seminár pre režisérov a vedúcich detských dramatických kolektívov

Stredoslovenské osvetové stredisko pripravuje každoročne cyklus vzdelávania pre vedúcich a režisérov detských divadelných súborov, učiteľov ZŠ a ZUŠ CESTA ZA PRÍBEHMI. Tento cyklus seminárov a metodických stretnutí, ktoré napomáhajú pri práci na divadelných inscenáciách s deťmi pripravujeme aj v roku 2017.
Prvý tohoročný seminár, na ktorý Vás pozývame sa bude konať dňa 24. februára 2017 v komornej sála SOS, Dolná 35 v Banskej Bystrici od 9.00.

 

Témou semináru bude práca s rekvizitou a zástupnou rekvizitou, ktorá je dôležitou súčasťou práce na detských divadelných predstaveniach.
Lektorkou semináru bude Mgr. MARICA ŠIŠKOVÁ, ktorá je výnimočnou slovenskou režisérkou detského divadla a pedagogičkou v ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Jej inscenácie bývajú pravidelne oceňované na všetkých stupňoch prehliadok detskej dramatickej tvorivosti, ale na svojom konte má množstvo ocenení aj na zahraničných festivaloch. Je absolventkou katedry bábkarskej tvorby na VŠMU v Bratislave.

fotoalbum  

 

 


   
  Odporúčame do pozornosti:
Kde zohnať dramatické texty?
http://www.martinus.sk/knihy/drama-divadelne-hry/