o nás Aktuality Služby Adresy súborov Obce Naši partneri Kontakty Mapa stránky Home
 
 
 
Výstavy
ľudové remeslá Divadlo foto a film Umelecké slovo Hudba Vzdelávanie Home BB SK

Programový cyklus koncertov

BBSK - Stredoslovenské osvetové stredisko usporadúva v r. 2019  jubilejný dvadsiaty cyklus koncertov hudobného folklóru pod názvom Večery s ľudovou hudbou.
Na koncertoch sa predstavujú ľudové hudby so samostatným celovečerným programom, kde prezentujú hlavne pôvodný hudobný a spevný materiál. Zvukový záznam sa dlhodobo archivuje v archíve SOS. Doteraz sa v cykle predstavilo približne 50 ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov z Banskej Bystrice a regiónu. Uviedli sme aj mnohých hostí  z iných folklórnych oblastí Slovenska. Každý koncert má presne spracovanú dramaturgiu programu evidované programové čísla a mená účinkujúcich, prípadne autorov hudobných spracovaní. Diváci majú možnosť spoznávať odlišnosti hudobného folklóru a mnohé detaily jednotlivých folklórnych regiónov.
Zaujímavosťou tohto cyklu bol vznik, zostavenie a účinkovanie Banskobystrického ľudového orchestra, kde sa v jednom roku zišlo na scéne do 30 muzikantov a spoločne zahrali mnohé známe ľudové piesne. V posledných rokoch sa nám darí realizovať koncerty s finančným prispením Fondu na podporu umenia.

  VEČERY S ĽUDOVOU HUDBOU
Ľudová hudba NÁTURA FSk Kýčera z Čierneho Balogu
8. 11. 2019
Komorná sála SOS, Dolná 35, Banská Bystrica

  fotoalbum
 

 

   

  VEČERY S ĽUDOVOU HUDBOU
Ľudová hudba Hronsečania a ich hostia
20. 9. 2019 o 18.30 h
Kultúrny dom HRONSEK

  fotoalbum
 

 

   

  VEČERY S ĽUDOVOU HUDBOU -
Ľudová hudba BORIEVKA, Ján Ambróz a ich hostia
20. 3. 2019 o 18.30 h

Komorná sála SOS, Dolná 35, B.Bystrica,
vstupné: 5€
Predpredaj vstupeniek v IC Námestie SNP 1, Banská Bystrica

  fotoalbum