ZGURIŠKA MIX


15. júl 2021 |  19.00 h |  NA NÁDVORÍ SOS, Dolná 35, Banská Bystrica


Tretí letný DIVADELNÝ ŠTVRTOK bude 15. júla 2021 patriť voľnému združeniu divadelníkov z Prievidze. DIVADLO Z DVORA založil v roku 2019 známy slovenský divadelný režisér Eduard Gürtler.  Toto predstavenie bolo plánované pre bystrické publikum už vlani v lete, ale pandemická situácia v Prievidzi tento plán zastavila.

O to viac sa môžeme tešiť na to, že sa Prievidžania predstavia komediálnym mixom poviedok spisovateľky Zuzky Zgurišky: U pánov, Zuby a Vdovec.

V troch divadelných poviedkach zobrazujú herci Divadla z dvora  základné existenčné „hýbatele“ ľudského konania troch rôznych generácií. Mladí chcú byť staršími, aby nemuseli viac poslúchať. Starší sa boja, že ešte viac zostarnú a stanú sa starými. A tí starí sa boja smrti a túžia omladnúť. V tomto karnevalovo – fašiangovom dielku sa spolu so Zguriškou nad týmto „poriadkom“ smejú. Veď čo iné nám zostáva.

Tešíme sa na vašu návštevu a na prvé divadelné predstavenie DIVADLA Z DVORA z Prievidze na nádvorí SOS.


Realizačný tím

Scénar a réžia: Eduard Gürtler
Výtvarná spolupráca: Miroslav Matejka
Masky a realizácia scény: Marek Dolník


Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek: od 2. 7. 2021 v IC BB / v deň predstavenia od 14.00 h v SOS
V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ.


Videopozvánka


Fotogaléria:


Plagát podujatia:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.