AKO NA TO
s Katarínou Babčákovou

Pozývame vás na metodický webinár, kde sa dozviete AKO NA analýzu tradičného tanečného materiálu.

Odborníčka v oblasti tradičnej ľudovej kultúry vám prezradí, AKO na videozáznam pozerať, na ČO sa zamerať a AKO tieto poznatky využiť.

Budeme počúvať, pozerať, pýtať sa a diskutovať. Budeme sa VZDELÁVAŤ.

Webinár je určený choreografom, tanečným pedagógom, vedúcim folklórnych kolektívov a každému, kto má o túto tému záujem.

Lektorka:

Mgr. Katarína Babčáková, PhD. – etnochoreologička, etnologička, tanečná pedagogička, choreografka a režisérka scénických programov. Doktorandské štúdium etnochoreológie ukončila na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Od roku 2002 pôsobí ako odborná pracovníčka pre folklór a folklorizmus v Národnom osvetovom centre. Katarína sa intenzívne venuje terénnemu a archívnemu výskumu ľudového tanca a jeho výsledky využíva pri svojej pedagogickej a choreografickej práci. Spolupracovala na etnochoreologických výskumoch v rámci národného projektu Digitálne múzeum, terénnej dokumentácie Ľudové tance slovenských regiónov a ďalších. Je autorkou etnochoreologických príspevkov, členkou redakčnej rady Encyklopédie scénického folklorizmu, Národopisnej spoločnosti Slovenska a Študijnej skupiny pre etnochoreológiu pri Internacional Council for Traditional Music.


Webinár bude prebiehať cez aplikáciu ZOOM a je potrebné sa prihlásiť.


 

Potrebujete viacej informácií, alebo sa chcete na webinár prihlásiť?

Napíšte nám: urbanova@sosbb.sk

alebo nám zavolajte: 0940 982 674


Plagát podujatia: