Zimné hory Stredomoria

#CestovatelskyVecer


ZIMNÉ HORY STREDOMORIA NA LYŽIACH

IVA a VLADIMÍR SIKULOVCI


20. 4. 2023, 18.00 h, V PODKROVÍ, Dolná 35, Banská Bystrica 

Vstupné: 3 €


Vladimír Sikula a Iva Sikulová, rodáci z Banskej Bystrice sú manželmi 10 rokov a spojil ich skialpinizmus, ktorému sa venujú obaja už 30 rokov. 

Iva Sikulová sa zamerala v období 2003 - 2017  na extrémne zjazdy v Tatrách a v Alpách. Toto obdobie odštartovala ženským svetovým prvozjazdom z najvyššieho vrchu Rakúska Grossglocneru cez Pallaviciniho kuloár (strmosti 50-55°), po ňom uskutočnila desiatky ďaľších strmých zjazdov v Tatrách, v Dolomitoch (Sass Pordoi, Sassongher), v Alpách v masíve Mont Blancu - Whymper couloir z Aiguille Verte a v Kirgizstáne. Posledných 5 rokov sa venuje najmä vzdelávaniu verejnosti v oblasti lavínovej prevencie, skialpinizmu a lyžovania. Pracuje ako zdravotnícky záchranár a inštruktor lyžovania a horskej medicíny. 

Vladimír Sikula sa venoval v rokoch 1988-2006 pretekovému skialpinizmu (víťaz slovenského pohára 2x, majster Slovenska veteranov 2x, víťaz Monte Adamello skirace dvojíc v Taliansku).  Počas svojej súťažnej kariéry reprezentoval SR na Majstrovstvách sveta a Európy v triatlone a duatlone, víťaz Ironmanu na Majstrovstvách Slovenska a Čiech. 

V súčasnosti sa vo voľnom čase venujú cestovaniu a expedíciam, v lete na more na kajakoch, v zime na hory aj do netradičných destinácii pre skialpinizmus ako je Stredomorie, o ktorom bude  prezentácia. 


Propagácia