JARNÝ SALÓN 2024

#JarnySalon


29. 4. – 16. 5. 2024 | V PODKROVÍ, DOLNÁ 35, Banská Bystrica

Výstava finalistov regionálneho kola neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Vernisáž: 29. 4. 2024 o 17.00 h


Jarný salón je regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže Výtvarné spektrumToto výnimočné podujatie podporuje rozvoj neprofesionálnej výtvarnej tvorby v celej jej žánrovej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe, ale neobchádza ani práce intermediálneho charakteru. Vyhľadáva a podporuje nové výrazné talenty. Pomocou sprievodných podujatí a odborných seminárov podporuje ďalšie vzdelávanie amatérskych výtvarníkov a metodických pracovníkov. Od svojho vzniku sa v rámci Výtvarného spektra prezentovalo mnoho výtvarníkov, pre ktorých sa súťaž stala odrazovým mostíkom ku kariére profesionálneho umelca. Viac informácii o súťaži nájdete v propozíciách.


Prihlasovanie

Do základného kola súťaže sa prihlasuje od 1.3. do 18.4.2024 a to vyplnením elektronického formulára na stránke Národného osvetového centra: http://www.nocka.sk/chcemsaprihlasit


 Vyhodnotenie

Porota zasadla 23.4. v zložení: Jaroslav Uhel, Miroslav Nohejl, Marián Krnáč. Hodnotila spolu 80 diel od 24 autorov, pričom každý z prihlásených autorov má aspoň jedno svoje dielo vystavené u nás V podkroví. Celkovo je inštalovaných 42 diel. Porota celkom udelila 6 ocenení a 5 čestných uznaní. Celkový počet postupujúcich diel je 21.


Fotogaléria z vernisáže


Vyhlasovateľ a odborný garant


Propozície


 Ako sa prihlásiť?

Postup prihlásenia si pozrite na tomto inštruktážnom videu a potom prejdite na stránku nocka.sk


Propagácia