A čo láska?


19. august 2021 |  20.00 h |  NA NÁDVORÍ SOS, Dolná 35, Banská Bystrica


Stredoslovenské osvetové stredisko vás pozýva na divadelnú komédiu „A čo láska?“ v podaní Divadla Hugo z Pruského.


Plagát podujatia:


O hre

Absurdná tragikomédia „A čo láska“ (v origináli „Luv“, čo predstavuje degradáciu slova „Love“) je najúspešnejšou hrou amerického dramatika Murraya Schisgala. Hra je brutálnou satirou na zneužívanie slov, vyjadrujúcich ten najušľachtilejší a najkrásnejší ľudský cit – lásku. Pokúša sa znázorniť, aké je smiešne, keď predstierame, že tento pocit prežívame, pričom vôbec netušíme, čo je jeho pravým obsahom. Najväčším prínosom tejto horkej komédie bolo pre Schisgala poznanie, koľkých divákov hra skutočne dojala a prinútila zamyslieť sa nad tým, že možno i pre nich sa pojmy ako cit, vernosť a zmysel života stali prázdnymi a skloňujú ich už len vo frázach. Úspešnosť a nadčasovosť hry spočíva práve v komediálnosti.

Životný stroskotanec Mário Vyskočil sa práve chystá skočiť z mosta, aby tak ukončil svoj úbohý život. Náhodou ho však stretne jeho bývalý (naoko úspešný) spolužiak z gymnázia Michal Pavlíček. Ten náhodné stretnutie využije na to, aby sa zbavil svojej manželky Martiny, ktorú „prihrá“ práve Máriovi. Tým však svoje problémy nevyrieši, práve naopak…


Osoby a obsadenie

  • Mário Vyskočil:  Mário Rasel
  • Michal Pavlíček:  Michal Greguška
  • Martina Pavlíčková:  Martina Rasel

Realizačný tím

  • Réžia, návrh scény, výber hudby, svetelný dizajn:  Andrej Škvaro
  • Úprava scenára:  Martina Rasel
  • Kostýmy:  Gabriela Paschová
  • Grafika:  Patrícia Šimáková

Premiéra:  

https://divadlohugo.sk


Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek: od 9. 8. 2021 v IC BB / v deň predstavenia od 14.00 h v SOS.
V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ.


Fotogaléria 1:


Fotogaléria 1:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.