Divadlo

Ochotnícke divadlo má v našom prostredí úctyhodnú viac ako storočnú tradíciu. Na tradícii staviame a oblasť neprofesionálneho divadla cieľavedomo rozvíjame a podporujeme, spolupracujeme s divadelnými ochotníkmi v regióne – divadelnými súbormi, divadlami mladých, detskými divadlami i divadlami dospelých hrajúcich pre deti. Každoročne pre ne organizujeme súťaže, pre deti – MY SME MALÍ DIVADELNÍCI, pre mladých – KARVAŠOVA BYSTRICA a pre dospelých TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI. Metodicko–inštruktážna činnosť, vzdelávanie, workshopy, ktoré pre divadelných ochotníkov realizujeme, prinášajú aj svoje ovocie v podobe dobrých umiestnení sa na súťažných prehliadkach a viaceré súbory pravidelne reprezentujú náš región na celoštátnej úrovni.

Našou vlajkovou loďou je inšpiratívny festival s medzinárodnou účasťou DIVADELNÁ CHALUPKA organizovaný v Brezne od r. 2004, ktorým rozširujeme možnosti kultúrneho vyžitia sa širokej diváckej obce Horehronia a Pohronia a ktorým podporujeme a udržujeme divadelné tradície v  kraji.

24. ročník Bystrickej Improligy

Populárna súťaž v divadelnej improvizácii

19. November 2020

Tajovského divadelné dni 2020

Regionálna súťažná prehliadka neprofesionálneho divadla

24. September 2020

Divadelná Chalupka 2020

Inšpiratívny divadelný festival

16. September 2020

Divadelný štvrtok: To zas bude rečí

Komédia o dvoch manželoch v dvoch manželstvách naplnená slzami a inými tekutinami.

6. August 2020

Divadelný štvrtok: Mangalice

Eurofondy, koryto, mangalice a zlaté prasiatka. Komédia, ktorá je vám až priveľmi blízka. 23.7. 2020 o 20.30 - Nádvorie SOS

23. Júl 2020

Divadelný štvrtok: Táračky

Komédia s pesničkami v podaní Potulného dividla J+T sa bude netradične hrať NA NÁDVORÍ SOS

9. Júl 2020

Nebo-peklo

Tragikomický príbeh o túžbe po sláve, korupcii a zvrátených medziľudských vzťahoch naštudoval DS J. Chalupku mesta Brezno.

13. Február 2020

Prečo bývame za mestom

Inscenácia plná hravosti a kreativity a pojednáva o medziľudských vzťahoch, o hľadaní šťastia a ...

11. Február 2020

Play Karenina

Netradičné stvárnenie klasickej literárnej predlohy v podaní hercov Celkom malého divadla zo Starého Tekova a Divadla Kusy cukru z Kremnice.

23. Január 2020