CANDYCRUSH.SK

#DivadelneStvrtky


CundyCrush.sk

Komédia zo života štyroch tridsiatnikov - solitérov, ktorí sa práve nasťahovali do novostavby bytovky.

Účinkuje: RosArt, divadelné štúdio, Ružomberok


26. 7. 2023 |  20. 00 h |  NA NÁDVORÍ |Dolná 35 | Banská Bystrica

Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek  v Umeleckej kaviarni u Bothára, Dolná 35, Banská Bystrica 


 Osoby a obsadenie:

LUNA - Tatiana Ševčíková
NEZÁBUDKA - Nikola Húsková
HLAVA - Tomáš Bačkor
LEČO - Štefan Kašák

Kostýmy: Marianna Marešová
Dramaturgia: Marianna Stančoková, Július Stančok
Technická spolupráca: Július Stančok
Réžia, scénografia, hudba: Marianna Stančoková


O hre

Štyria tridsiatnici sa práve nasťahovali do novostavby bytovky. S nadhľadom a sebairóniou sa konfrontujú so situáciami, ktoré im prináša jeden absurdný víkend. S dávkou cynizmu tlmočia svoje najtajnejšie sny, pocity, názory, obavy a odhaľujú to, čo je inak skryté a zostáva za zatvorenými dverami bytov.
Je to aj hra o hľadaní vlastnej identity, samote, osamelosti, ne/dobrovoľnej izolácii, túžbe po ľudskom kontakte a hľadaní odpovede na otázku - čo je to domov?
Úvodný text je z knihy Jaromíra Rašína Sláva strojů a měst z roku 1929 (preklad Marianna Stančoková).

*CandyCrush je rozšírená online hra pre jedného hráča, ktorej cieľom je vytvoriť trojice alebo štvorice rovnakých cukríkov.

 O autoroch

Zuza Ferenczová (1977) študovala na Činohernej a bábkohereckej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave, odbor divadelná dramaturgia. Spolu s Antonom Medowitsom je autorkou divadelnej hry Rečičky, publikovanej v časopise Theater der Zeit (2007), ArtistasUnidos (2008) a divadelnej hry Solitaire.sk, ktorá bola víťazným textom súťaže Dráma 2007. Je tiež autorkou divadelnej hry Babyboom, ktorá sa stala víťaznou v súťaži Dráma 2010. Má malé dieťa a živí sa ako scenáristka.

Anton Medowits
(1974) nositeľ tohto pseudonymu píše krátke básne, krátke prózy, krátke divadelné a rozhlasové hry, krátke recenzie. Vyštudoval odbor dejiny umenia a kultúry na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity. Debutoval zbierkou básní Motýľov (LCA, 1999). Je dvojnásobným finalistom najznámejšej slovenskej literárnej súťaže Poviedka (1997, 2000) a autorom viacerých rozhlasových hier a drobných útvarov pre Slovenský rozhlas. Je dramaturgom a spoluautorom textov (s Dušanom Vicenom) divadla DISK Trnava (Geniálna epocha podľa Schulza, Padesátka). Popritom sa dlhodobo úspešne zúčastňuje na súťažiach v javiskovej improvizácii. Do slovenčiny preložil divadelnú hru Guillauma Apolinaira Casanova.

O súbore

RosArt / divadelné štúdio donedávna fungovalo pod názvom Ružomberské divadlo RosaThea, ktoré vzniklo v roku 2011. Dramaturgickým zámerom divadla je inscenovať diela súčasných slovenských a zahraničných dramatikov, a tak reagovať na aktuálne celospoločenské témy alebo problémy týkajúce sa existencie indivídua. Od roku 2019 divadlo disponuje vlastnými priestormi v centre Ružomberka, a tak došlo k transformácií súboru a zintentívneniu tvorby.

 

Fotogaléria:

Propagácia: