Don Kychot

 


17. jún 2021 |  18.30 h |  NA NÁDVORÍ SOS, Dolná 35, Banská Bystrica


DON KYCHOT

Interaktívne predstavenie pre dospelých inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu.

Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku je možno položiť aj inak: Má  v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia?

Myšlienka Potulného dividla J+T z Medzibrodu DON KYCHOT vznikla už pred rokmi v hlave Juraja Haviara. Mala to byť pouličná atrakcia predvádzaná na slovenských hradoch a zámkoch. Po spojení sa s Tomášom Pohorelcom a po viacerých spoločných a divácky úspešných projektoch sa Ďuro k myšlienke vrátil. A tak vznikla veršovaná interaktívna podoba hry pre dospelých, v ktorej je toho Cervantesa ako šafránu. Zostala ponáška na názov a pomyslené veterné mlyny. DON KYCHOT prináša príbeh jedného,  principála, ktorý si vo svojej nadutosti a pýche nechce priznať, že divadlo bez hercov neexistuje. Aby ale všetkým ukázal, že on jediný má pravdu, rozhodne sa obsadiť javiskového technika. Ten celý život túžil a sníval byť povýšený do stavu hereckého. Že raz zahviezdi ako HEREC.


  • Účinkovali: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec
  • Napísal a scénu navrhol: Juraj Haviar
  • Upravil a piesne zložil: Tomáš Pohorelec
  • Scéna a bábky: Katarína Mažáryová RKM 


Fotogaléria:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.