O.Y.E.P.

 


1. júl 2021 |  20.00 h |  NA NÁDVORÍ SOS, Dolná 35, Banská Bystrica


Stredoslovenské osvetové stredisko vás pozýva na najnovšiu divadelnú inscenáciu O. Y. E. P. v podaní Divadelného štúdia RosArt z Ružomberku. Toto divadlo sa v rámci cyklu DIVADELNÝ ŠTVRTOK predstaví po prvý krát.

O hre

Dva manželské páry, štyria dlhoroční priatelia, večera. Všetko by vyzeralo ako dokonalá idylka nebyť podozrenia z nevery... Hra hľadá odpovede na otázky čo by sa stalo, ak by sme si začali hovoriť pravdu, či si musíme hovoriť pravdu za každých okolností, kto vlastne má pravdu, keď každý má „svoju“ pravdu a sme vôbec schopní akceptovať pravdu alebo len túžime mať vždy pravdu my sami?

Nechýba pritom množstvo situačného a slovného humoru a pochybností. Nebudete pochybovať len o vlastnom pochybovaní. Začnete pochybovať aj o tom, či sedíte v divadle alebo ste voyerom nazerajúcim do malého podkrovného bytu. A keď si už budete myslieť, že je všetko jasné príde pravda. Alebo nie?

Manipulácia s realitou a faktami, zavádzanie, úprava dát pre mocenské potreby, úspech na trhu a pod. je prítomná v najrôznejších oblastiach ľudskej činnosti a preto sa tézy divadelnej hry dajú uplatniť aj mimo intimity manželských vzťahov a preniesť aj na celospoločenskú úroveň.


Osoby a obsadenie

  • L I V E R – Renát Haluška
  • V E T – Tatiana Ševčíková / Marianna Marešová
  • L I – Alžbeta Jacková
  • A N K R Á C – Matej Stachera

Realizačný tím

Scéna: Marianna Stančoková
Hudba: Matej Stachera
Kostýmy: Marianna Marešová
Technická spolupráca: Július Stančok
Prepis, úprava, réžia a dramaturgia: Marianna Stančoková


Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek: od 18. 6. 2021 v IC BB / v deň predstavenia od 14.00 h v SOS
V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ.


Fotogaléria:


Plagát podujatia:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.