JÚLIA KOZÁKOVÁ - MANUŠA

JÚLIA KOZÁKOVÁ - MANUŠA

koncert pri príležitosti vydania debutového albumu charmizmatickej speváčky Júlie Kozákovej, na ktorom interpretuje rómske tradičné piesne v sprievode cimbalovej hudby. Na spoluprácu si pozvala jedných z najlepších súčasných umelcov v tomto žánri.

PODUJATIE SA REALIZUJE V RÁMCI INŠPIRATÍVNEHO FOLKLÓRNEHO FESTIVALU BYSTRICKÁ FOLKLÓRNA HARAVARA.


13. októbra 2022 o 19. 00 h

ROBOTNÍCKY DOM, Banská Bystrica

 


Júlia Kozáková - spev, Viliam Didiáš  – husle, Ľubomír Gašpar – cimbal, Vojtech "Bélu" Botoš - viola, Ján Rigo - kontrabas

"Manuša znamená v rómskom jazyku ľudia. Ľudia, predkovia Rómov, nám zanechali piesne na vytvorenie tohto albumu. Napísané životom a potvrdené mnohými generáciami. Poklad. Ľudia sme aj my všetci bez ohľadu na pôvod, či farbu pleti. Žijeme spolu na jednej zemi a máme mnoho inakostí a zvláštností, ktorými sa môžeme vzájomne obohacovať. A tak sa stalo aj mne, človeku bez rómskych koreňov, že ma na mojej ceste obohacujú rómske tradičné piesne. Očaruje ma ich hĺbka, jednoduchosť a nespútanosť. Učia ma, že smútok je rovnako krásny a potrebný ako radosť. Tieto piesne som prijala do svojho života, a preto sú už aj mojou súčasťou. Citlivo s láskou a rešpektom si ich dovoľujem interpretovať na mojom prvom albume. " hovorí Júlia Kozáková.

Fotogaléria

JÚLIA KOZÁKOVÁ - MANUŠA