SWEET LITTLE CHICKS

#Koncert


9. 8. 2024 | 19.00 h | NA NÁVORÍ | DOLNÁ 35 | BANSKÁ BYSTRICA

vstupné: 12 €

Predpredaj vstupeniek:  Umelecká kaviareň U BOTHÁRA  Dolná 35, Banská Bystrica

alebo

⬇⬇⬇ 

 Dievčenské vokálna skupina Sweet Little Chicks nás prevedie s doprovodným orchestrom americkými piesňami 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia, ako aj tvorbou Františka Krištofa Veselého.

 

SWEET LITTLE CHICKS

 

 


Dievčenské vokálne trio Sweet Little Chicks zo Zvolena interpretuje piesne raného jazzu 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia. Súčasný program je zameraný na slovenskú predvojnovú tvorbu F. K. Veselého. Spevácku skupinu sprevádza Zvolenský bigband.

Dievčenské vokálna skupina Sweet Little Chicks interpretujúca prevažne americké piesne 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia (tzv. jazzové štandardy) – charleston, ragtime, swing, ako aj latino music a adaptácie pop songov (napr. Beatles). Trojhlasné vokály, súčasťou piesní sú tanečné choreografie a štýlové oblečenia. V sprievodnej kapele (saxofón, klavír, bicie) hrá na saxofóne pedagóg hry na saxofón Pavol Pondelík a na klavíri riaditeľ školy Pavol Kováč. Na bicie nástroje hrá Pavel Kabina. Svoje prvé nahrávky nahrali dievčatá v roku 2002 ako 14 ročné (Charleston; Ain´t She Sweet; A Good Man Is Hard To Find; Johnson Rag; Yes, Sir, That´s My Baby; I Got Rhythm, v r. 2003 Sweet Sue a Mack The Knife) a v roku 2004 nahrali živé DVD. „Chicks“ sú častými hosťami na rôznych oficiálnych a spoločenských akciách, vystupujú v kluboch a na samostatných koncertoch.