Veronika Bodnáriková

#Folktolk 

Debatenie so zaujímavými hosťami nielen o folklóre

Folktolk predstavuje inšpiratívne, známe i menej známe osobnosti z oblasti tradičnej kultúry. Formou príjemného debatenia bližšie spoznáme ich životné cesty, vzťahy i motivácie. Odkryjeme aj ľudí, ktorých prácu nie je na prvý pohľad vidieť na javiskách, či festivaloch, ale bez ktorých by to nešlo. Opýtame sa, čo majú radi, ale aj čo sa im nepáči. Jedinečnosť osobností sa tak môže stať aj našou inšpiráciou.


26. JANUÁR 2022 o 18.00 h
Umelecká kaviareň BOTHÁR, Dolná 35, Banská Bystrica

Hosť:

VERONIKA BODNÁRIKOVÁ

Našim prvým hosťom bola významná speváčka s nezameniteľným hlasom a najznámejšia reprezentantka pohorelskej piesne VERONIKA BODNÁRIKOVÁ. Prezradila nám, vďaka komu je tým kým je, čo pre ňu ľudová pieseň znamená, ale aj to, ako ju priatelia a láska k piesni podržali v najťažších životných situáciách. Infikovala nás svojim optimizmom a úprimnými emóciami, potešila spomienkami a spevom.

 Veronika Bodnáriková (* 1. marec 1958 Pohorelá) je speváčka ľudových piesní. V roku 1973 – 1976 chodila na Stredné odborné učilište obchodné v Banskej Bystrici a v roku 1985 – 1988 študovala PSS-prevádzku spoločného stravovania v Banskej Bystrici. Pracovala v hoteli Lux v Banskej Bystrici ako prevádzkárka, od roku 1996 pracuje na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici ako vedúca školskej výdajne. Od piatich rokov navštevovala folklórny súbor Mladosť v Pohorelej. Po príchode do Banskej Bystrici 22 rokov pôsobila vo folklórnom súbore Urpín. Spievala s ľudovou hudbou Ondreja Mrázika, ktorá spolupracovala s Rozhlasovým štúdiom v Banskej Bystrici, s Brnianskym orchestrom ľudových nástrojov a s Orchestrom ľudových nástrojov Bratislava. Pod hlavičkou Slovkoncertu účinkovala v dychovej hudbe Banskobystrická dvanástka. Spolupracovala s posádkovou hudbou a jej zložkou Bystrická kapela. V súčasnosti príležitostne spolupracuje s ľudovou hudbou Borievka a účinkuje v malej skupine pod názvom Salašníci.

Zdroj: Wikipédia

Plagát podujatia: