Krajinou domova

Netradičné letné dobrodružstvo, expedícia doma - nie v exotických krajoch a aj napriek tomu veľké spoznávanie. Ak vás niečo také láka, tak stačí zájsť na premiéru dokumentárneho filmu Krajinou domova, v piatok druhého júla o 19-tej hodine, na nádvorí Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici. Hlavným postavám prepožičali svoje hlasy Zuzana Mauréry a Vladimír Kobielsky. A o čom presne samotný film je? To vám prezradia jeho aktéri Stanka a Juraj Jedinákovci:2. júl 2021 |  19.00 h |  NA NÁDVORÍ SOS, Dolná 35, Banská Bystrica


Stredoslovenské osvetové stredisko vás pozvalo na premiéru dokumentárneho filmu manželov Stanky a Juraja Jedinákovcov.

 

Stanka a Juraj Jedinákovci

Poznáte to. Dvaja mladí sa stretli na vysokej škole a odvtedy sú stále spolu… Spolu bicyklujú, filmujú, fotia, píšu. Prepadli vášni cestovania, spoznávania krajín – vrátane Slovenska, prírody a ľudí.

Stanislava Jedináková

Jej remeslom je jazyk. Doma je predovšetkým v nemčine no časom sa vypracovala aj na slušnú angličtinárku. Jej prácu ste už mohli oceniť a prakticky využiť v slovníkoch LINGEA či časopise GEO. Takto si dokáže zarobiť na úžasné cesty po svete a po Slovensku. Času je síce málo, no na bicykel či turistické topánky sa musí nájsť vždy.

Juraj Jedinák

Novinársky chlebíček, špeciálne v tejto dobe nie je ľahký. Mnohoročná prax v médiách ho však presvedčila, že stojí za to. Tiež sa teda živí jazykom ale rozhlasovým, verejnoprávnym. Najaktuálnejšie spravodajské informácie vám denne prináša v Rádiožurnále RTVS ako aj v diskusnej relácii Z prvej ruky.

V roku 2016 pribudol Jedinákovcom tretí malý cestovateľ Maťko.

 

https://cestovatelia.wordpress.com/

 


Vstupné: 3 €

Predpredaj vstupeniek: od 24. 6. 2021 v IC BB / v deň predstavenia od 14.00 h v SOS BB
V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ.


Fotogaléria:


Propagácia:


Video:


Plagát podujatia:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.