Peter Hladký


3. september 2021 |  18.00 h |  Umelecká kaviareň Bothár, Dolná 35, Banská Bystrica


Stredoslovenské osvetové stredisko vás pozýva na vernisáž výstavy Petra Hladkého – Jazz.

Peter Hladký

je banskobystrický fotograf, ktorý má rád jazz a fotografovanie. Svoje dve veľké záľuby spojil do jednej – do jazzovej fotografie. Miluje atmosféru malých klubov aj veľkých jazzových festivalov. Pokúša sa zachytiť komunikáciu nie len medzi hudobníkmi na pódiu, ale aj medzi hudobníkmi a obecenstvom, atmosféru a emócie. Má rád okamihy, keď sa umelec dostáva do stavu, kedy opúšťa reálny svet a vstupuje do úplne iného priestoru, kde cíti a vníma len  a len hudbu. Niekedy je z fotografií možné hudbu priam počuť. Je to hudba vyjadrená fotografiou a práve takéto momenty sa mu veľmi páčia.

Jazzovú fotografiu považuje za veľmi špecifickú, pretože na jazzových koncertoch a jamsessions je zvyčajne veľa emócií a pozitívnej energie. Popri zachytávaní pekných momentov je to pre neho vždy aj príležitosť cítiť a čerpať energiu. Pokúša sa zachytiť jedinečnú a špecifickú atmosféru a momenty, keď muzikanti necítia a nevnímajú nič iné, len hudbu. Popri jazze má rád aj každý druh kvalitnej hudby.


Fotogaléria:Plagát podujatia:UPOZORNENIE!

Organizátor hromadného podujatia kultúrneho charakteru je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 208 zo dňa 14.5.2021. Pre urýchlenie vstupu na predstavenie si pripravte vypísané tlačivo, ktoré nájdete tu a prosíme Vás, aby ste ho odovzdali pri vstupe na predstavenie so vstupenkou poverenému pracovníkovi SOS pri vstupe na podujatie.